نمایشگر دسته ای مطالب

پیام "امینی "ریاست اداره به مناسبت بازگشایی مدارس

پیام "امینی "ریاست اداره به مناسبت بازگشایی مدارس




                                                                       به نام خدا
«سوگند به قلم و آن چه مي نويسد»
سپاس و ستايش مخصوص پروردگار يكتاست كه اسباب تعالي انسان ها را در انديشه ورزي و تفكر قرار داد.
در آستانه پاييز برگ ريز و در طليعه مهر شورانگيز، ياد و خاطره حماسه سازان و شهيدان دفاع مقدس به ويژه معلمان و دانش آموزان شهيد را گرامي مي دارم و بر روح تابناك امام شهيدان بنيانگذار جمهوري اسلامي كه رسالت حضورِ انبيا را بر امر «آموزش و پرورش» انسان ها برشمرد و «معلم» و «مدرسه» را مبدأ «سعادت» و «شقاوت» دانست، درود مي فرستم.
رهبر فرزانه انقلاب، آموزش و پرورش را كانون اساسي براي خلق دنياي آينده مطرح فرمود و آينده كشور را مرهون تلاش امروز اين نهاد دانست.
همچنين رئيس جمهور محترم نيز اين نهاد مقدس را نقطه  آغاز حل و فصل اساسي مشكلات كشور معرفي نمود و ارتقاي فرهنگ، اخلاق، دينداري و ظهور همه پيشرفتها را در سايه سار  «مدرسه» و «معلم» ممكن و مقدور مي دانند.
اينجانب در سالي كه مزين به شعار «اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال» است، طلوع مهر و آغاز سال تحصيلي 97-1396 را بر پويندگان طريق علم و معرفت، معلمان فرهيخته و دانش آموزان عزيز كه با آغاز مهرماه، فصل رويش مهرباني و خرد ورزي، با گام‌هاي كوچك و بزرگ اما انديشه‌هاي پاك و سترگ، مدرسه را مزين مي‌نمايند، صميمانه تبريك و تهنيت مي‌گويم.
اميد است در سال تحصيلي جديد كه مدارس فعاليت خود را با شعار «مدرسه شاداب، الفباي توسعه» آغاز مي نمايند، در ظل عنايات الهي و توجهات حضرت ولي امر (عج) و با ابتناء بر كاربست تدبير در كليه امور، در بهار تعليم و تربيت شاهد پيشرفت همه جانبه كشور و بسط اميد در پيكر جامعه هميشه سرافراز ايران اسلامي باشيم.                                       

      محمدعلي اميني مروست
      رياست آموزش و پرورش