نمایشگر دسته ای مطالب

نشست شورای آموزش و پرورش مروست با حضور امام جمعه ، فرماندار خاتم و مدیر کل آموزش و پرورش استان برگزارشد.

نشست شورای آموزش و پرورش مروست با حضور امام جمعه ، فرماندار خاتم و مدیر کل آموزش و پرورش استان برگزارشد.


نشست شورای آموزش و پرورش مروست برگزارشد

به گزارش روابط عمومی اداره  آموزش و پرورش مروست "محمدرضا محمدی " ریاست اداره  ضمن تشکر وخیر مقدم به حضار در جلسه ، گزارشی از عملکرد پروژه مهر در سال جاری وفعالیتهای انجام شده ،ارائه دادند .                                                                                     

"حسینی " امام جمعه در این نشست اظهار داشت : تربیت باید در راس امور باشد و قبل از پاشیدن بذر آموزش باید فضای آن که همانا تربیت روح و اخلاق است مهیا شود .

فرماندار خاتم نیزدر این نشست به اهمیت آموزش و پرورش و جایگاه رفیع آن در شهرستان اشاره کرد و افزود : باید توجه ویژه ای به اجرای عدالت آموزشی در این منطقه صورت گیرد .

فاضلی گفت : با توجه به پراکندگی جفرافیایی و وجود 147 آبادی و روستا در این منطقه مدیریت عدالت اموزشی در این منطقه  توجه بیشتری را می طلبد.

وی خواستار استفاده از نیروی انسانی بومی، اختصاص تجهیزات و مقاوم سازی مدارس و همچنین جذب اعتبار توسط خیرین مدرسه ساز شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این نشست اظهار داشت : آموزش و پرورش باید اولویت اول جامعه باشد و توسعه یافتگی و پیشرفت جوامع را تابع  عملکرد، پیشرفت و توسعه آموزش و پرورش آن جامعه بیان کرد .

" عباسعلی دانافر " اجرایی شدن سند تحول بنیادین را یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش دانست و گفت : برای محقق شدن اهداف سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش استان نیازمند همراهی و همدلی همه آحاد جامعه هستیم .

مدیر کل آموزش و پرورش بیان داشت : والدین و معلمان دست به دست هم دهند تا نگاه و نگرش جامعه نسبت به آموزش و پرورش و مدرسه مطابق نگرشهای جدید در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اصلاح شود.

وی افزود : نظام آموزشی باید از یک نظام تک بعدی صرف خارج شود و به یک نهاد اجتماعی که کار آن تربیت همه جانبه دانش آموزان مطابق با ساحت های 6 گانه سند تحول بنیادین تبدیل شود .
دانافرگفت :  وظایف ما در آموزش و پرورش استان به دو محور خلاصه می شود یکی حفظ این میراث عظیم و باشکوه و دوم نه تنها باید این میراث را حفظ کنیم بلکه باید از تمامی پتانسیل ها استفاده کنیم و میراث سازی هم داشته باشیم.

وی با بیان ضرورت شادی و نشاط اجتماعی در مدارس گفت: عملکرد مقایسه ای معلمان و ایجاد رقابت های فردی و برنامه هایی که شادی و نشاط را در میان دانش آموزان تبدیل به اضطراب و هیجان می کند باید حذف شوند و لذت یادگیری  با استفاده از شعر و نقاشی و انجام امور مشارکتی جایگزین آن شود.

دانافر شعار سال تحصیلی جدید را 'مدرسه زندگی ، نشاط و پویایی و عدالت آموزشیاعلام کرد و گفت: دانش آموزان باید در محیطی بانشاط، شاداب و بدون استرس تحصیل کنند.
 

وی اضافه کرد: والدین باید بدانند مدرسه موفق مدرسه ای نیست که بیشترین قبولی در مدارس خاص یا غیره داشته باشد بلکه مدرسه ای موفق است که بتواند دانش آموزان مهارت محور و دارای هویت ایرانی اسلامی تربیت کند.

این مقام مسئول در ادامه از برگزاری اولین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی در استان یزد خبرداد و افزود: این همایش در قالب مقاله، قصه گویی، فیلم کوتاه، عکس، آواها و نواهای بومی محلی، دکلمه خوانی در۳۰ آبان و یکم آذر ماه 97 برگزار می شود.

وی برگزاری همایش ملّی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی را با هدف ترویج، تقویت و تثبیت هویت اسلامی – ایرانی دانست.

گفتنی است در این نشست از دو دانش آموز برتر که مقام های اول و دوم مسابقات جهاني حساب با چرتکه موسوم به يو سي مس UCMAS در مالزي را کسب کرده اند تجلیل شد.