نمایشگر دسته ای مطالب

مراسم گرامیداشت هفته پیوند اولیاء و مربیان در منطقه مروست برگزار شد

مراسم گرامیداشت هفته پیوند اولیاء و مربیان در منطقه مروست برگزار شد


همزمان با هفته پیوند، آیین بزرگداشت هفته پیوند اولیاء و مربیان روز سه شنبه 30 مهر با حضور مسئولین بخش مروست، آموزش و پرورش منطقه و اولیاء و مربیان درمنطقه مروست برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش وپرورش مروست:

مراسم نمادین هفته پیوند اولیاء و مربیان روز سه شنبه 30 مهر ماه با حضور امام جمعه محترم ، بخشدارمحترم ،محمدی ریاست اداره آموزش وپرورش ،روسای ادارات بخش، مسئول انجمن اولیا و مربیان منطقه،قانع رییس شورای شهر، معاونین و کارشناسان اداره ،پیشکسوتان و خیرین در دبیرستان نمونه دخترانه خلیج فارس برگزار شد.
در ابتدای این مراسم محمد رضا محمدی رییس آموزش و پرورش مروست با تبریک هفته پیوند اولیا و مربیان، ابراز امیدواری کرد که برنامه های هفته پیوند بتواند تعامل و پیوند هرچه بیشتر اولیا و مربیان در جهت اعتلا و پیشرفت فرزندان این مرز و بوم را فراهم کند.
محمدی با بیان اینکه موضوع ارتباط خانه و مدرسه بحث روز جهانی است،افزود: مشارکت اولیا در امور مدرسه قطعا در آینده تحصیلی دانش آموزان موثر خواهد بود.
همچنین رییس آموزش وپرورش مروست توضیحاتی در خصوص سند تحول بنیادین  و سخنانی از مقام معظم رهبری بیان کردند ، وی با اذعان به اینکه دخالت اولیا در امور مالی مدارس یکی از افتخارات آموزش و پرورش است که هیچ سازمان و نهاد دیگری اینگونه از طرف مردم نظارت نمی شوند، گفت: همفکری اولیا و مربیان و مشارکت آنان در امور مدرسه بسیار مهم است و نباید الگوی تربیتی آنان تضاد داشته باشد .
حاج آقا حسینی امام جمعه محترم  مروست در ابتدای سخنان خود   کسب رتبه برترکشوری انجمن اولیا و مربیان آموزشگاه خلیج فارس را به تمامی دست اندرکاران آن مجموعه تبریک  عرض نمودند
امام جمعه محترم مروست با بیان معضلات آسیب‌های ناشی از فضای مجازی در مدارس نیز اشاره کرد و بیان داشت :گردش بدون آگاهی دانش آموز در این فضا، بسیار خطرناک تر و آسیب زا تر از حضور دانش آموز در مکانهای  ناامن است.
فلاحتی بخشدار محترم مروست نیز در این مراسم افزود:نفش اصلی تربیت فرزندان که همان تربیت اسلامی میباشد و همچنین در سند تحول بنیادین نیز به آن میتوان اشاره کرده ،خانواده است .شخصیت فرزندان از لحاظ اخلاقی ،فرهنگی،اجتماعی و... در خانواده ها شکل گرفته میشود .
در پایان از اعضای انجمن اولیا و مربیان سال گذشته آموزشگاه خلیج فارس (رتبه برتر کشوری )تجلیل و  از نمایشگاه دهه ی ریاضیات بازدید کردند.
گفتنی است هر ساله از 24 لغایت 30مهر ماه که به عنوان هفته پیوند اولیا و مربیان نام گذاری شده است