نمایشگر دسته ای مطالب

صبحگاه دبیرستان دخترانه فاطمه الزهرا با حضور امام جمعه مروست

صبحگاه دبیرستان دخترانه فاطمه الزهرا با حضور امام جمعه مروست


امروز صبح ،صبحگاه دبیرستان دخترانه فاطمه الزهرا با حضورامام جمعه مروست،رییس اداره آموزش و پرورش مروست،معاونت پرورشی و کارشناسان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش مروست:
حجت الاسلام حسینی در این صبحگاه ضمن تاکید بر تفکر و برنامه ریزی گفت: در عصر ارتباطات و پیشرفت های شگرف برای کسب علم و دانش و رشد فکری و اجتماعی و معنوی و هرکاری، انسان نیاز به برنامه ریزی و تنظیم اوقات دارد. اسلام به عنوان کاملترین دین الهی که برای بشریت آمده بر مسئله برنامه ریزی تأکید و پافشاری نموده است.

وی  افزود:تمام کارها امروزه باید با فکر و برنامه ریزی  آغاز شود ،اگر قبل از انجام کاری آن را با برنامه ریزی درست و تفکر صحیح شروع شود با پایان خوبی برخور دار است در غیر اینصورت آن کار سر انجام نا معلومی دارد.

امام جمعه مروست در ادامه به موضوع کسب علم و دانش پرداخت و گفت: اگر گفته شود دین اسلام، دین دانش و آموزش برای زندگی سعادتمندانه دنیوی و اخروی بشر است، سخنی ناحق، گفته نشده است. اهمیت علم ودانش در اسلام بقدری است که اولین کلمه ای که جبرئیل به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله گفت؛ این بود: «اقرأ» (بخوان)، باید علم پیدا کنید. علم که پیدا کردید، پنجه ی قوی پیدا خواهید کرد. اگر علم نداشته باشید، کسانی که دارای پنجه ی قوی هستند، دست شما را میپیچانند.

 

حجت الاسلام حسینی یکی از ویژگی‌های بندگان صالح خدا شکر گزاری و قدردانی دانست و بیان کرد:  از نگاه آموزه‌های دین و ارزش‌های انسانی اگر کسی خدمتی به شما کرد، نباید آن را از یاد برد و این خدمت را روزی جبران کرد. گاه انسان نمی‌تواند جبران کند، یا به خاطر اینکه توانایی او کم است و یا خدمتی که به او شده به قدری زیاد است که قابل جبران نیست، در این صورت حداقل باید با زبانش تشکر کند در غیر این صورت کفران نعمت کرده و مستحق زوال نعمت است. حال این شکر و تقدیر ممکن است در قبال نعمات بی‌منتهای خداوند متعال و یا تشکر در قبال لطف دیگران و در قالب شکر عملی یا لسانی باشد.