نمایشگر دسته ای مطالب

زنگ مهر و مقاومت در مدارس منطقه مروست نواخته شد

زنگ مهر و مقاومت در مدارس منطقه مروست نواخته شد


زنگ مهر و مقاومت همزمان با سراسر کشور در مدارس مروست به صدا درآمد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره آموزش وپرورش مروست:
در مراسمی که به همین مناسبت در دبیرستان دخترانه سمانه(دوره اول) با حضور نماینده ولی فقیه  و امام جمعه  مروست ،بخشدار،ریاست اداره آموزش وپرورش مروست، سرهنگ خاکپورازسپاه ناحیه مقاومت خاتم ، روحانیت معزز، جوکارفرمانده حوزه امام حسین (ع)،فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی ،شورای شهر و روسای ادارات این بخش برگزار شد .
 
محمد رضا محمدی، رییس اداره آموزش و پرورش مروست در مراسم متمرکز نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت در دبیرستان دخترانه سمانه اظهارداشت: تلاش ما این است تا در سال تحصیلی جاری به برنامه‌های آموزشی، تربیتی و فرهنگی در سطح مدارس منطقه به ویژه در مقطع متوسطه اول توجه بیشتری داشته باشیم.
محمدی در ادامه با اشاره به تقارن آغاز سال تحصیلی با هفته دفاع مقدس با تأکید بر زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس به ویژه شهدای دانش آموز و فرهنگی، افزود: باید این میراث گرانبها به نسل جوان جامعه منتقل شود.
وی با بیان اینکه در هر جامعه‌ای نیروی انسانی نقش مهمی در توسعه آن جامعه دارد، گفت: تربیت نیروی انسانی یکی از رسالت‌های مهم آموزش و پرورش بوده که ضامن توسعه جوامع است.
فلاحتی بخشدار مروست ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی دانش آموزان و هفته دفاع مقدس با تأکید بر لزوم تقویت فعالیت‌های علمی و آموزشی، بیان داشت: با تقویت و کیفیت بخشی فعالیت‌ها در آموزش و پرورش گام‌های بهتری در راستای توسعه پایدار کشور خواهیم برداشت.
حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حسینی در این مراسم گفت: عبادت و بندگی که از جمله اهداف آفرینش انسان است وقتی ارزش پیدا می کند که توام با علم باشد.
او با اشاره به اینکه ملاک ارزش انسان به علم و دانایی اوست،افزود: انسان عالم در پیشگاه خدای تعالی و مردم جایگاه ارزشمندی دارد.
امام جمعه مروست در ادامه با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس با آغاز سال تحصیلی گفت: عبادت، علم و جهاد در این فصل با یکدیگر تقارن پیدا کرده است که ضمن گرامیداشت بهار تعلیم و تربیت، یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس را نیز گرامی می‌داریم.
درادامه فتح آبادی از رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس به بیان خاطره ازدوران دفاع مقدس پرداختند .
(روابط عمومی اداره آموزش و پرورش مروست)