نمایشگر دسته ای مطالب

برگزاری جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی منطقه مروست

برگزاری جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی منطقه مروست


اصلی‌ترین مرجع برنامه‌ریزی، راهبری، پشتیبانی و نظارت بر نحوه اجرای برنامه ریشه‌ کنی بی‌سوادی است .

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه مروست:
جلسه شورای پشتیبانی با حضور"فلاحتی"بخشدار و رییس شورا،"حاضری"رییس سنجش وارزشیابی سواد آموزی استان،"محمدی"کارشناس سنجش سواد آموزی استان،"محمدی "ریاست اداره آ.پ مروست ،"خانم تقی زاده"شورای شهر،"خانم وکیلی"کارشناس سواد آموزی منطقه،معاونین و کارشناسان اداره و روسای ادارات مروست برگزار گردید.
 
در این جلسه  محمدی رییس آموزش و پرورش مروست ضمن عرض خیر مقدم و تبریک هفته نیروی انتظامی بیان داشتند : کسب سواد باعث افزایش توانایی برای مشارکت در سرنوشت خود و پیشرفت و توسعه جامعه می شود . وی سه مقوله سواد ، امنیت و سلامت را از جمله مهمترین نیازهای جامعه برشمرد واشاره نمود که رهبر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) نیز در اوایل انقلاب با تشخیص خوب به این موارد اهمیت فراوان داده و با تشکیل نهضت سواد آموزی و نهادهای امنیتی مانند کمیته ، سپاه و بسیج باعث تداوم انقلاب و حفظ آن گردید .
فلاحتی  بخشدار و رییس شورای پشتیبانی نیز از تمامی ادارات خواست تا با همکاری و همفکری با آموزش و پرورش و سواد آموزی منطقه   تعداد بی سوادان باقی مانده نیز تحت پوشش قرار گیرند و انشالله تا پایان سال جشن پایان بی سوادی را در منطقه مروست شاهد باشیم .
در ادامه نیز "حاضری "رییس سنجش و ارزشیابی سواد آموزی استان نیز از شورای پشتیبانی سواد آموزی منطقه مروست تقدیرو قدردانی کردند و بیان کردند این شورا در گروه اول استان بین 4 منطقه اول قرار گرفته است و در ارزیابی های صورت گرفته از فعالیت های سواد آموزی ادارات آموزش و پرورش استان در سال 97-98 اداره آموزش و پرورش مروست  رتبه بسیار خوب و شایسته تقدیر را کسب نموده است.
حاضری  افزود: آمارها نشان داده امسال در استان  بالای1000 نفر ازسن 6-10سالگی در سامانه های مربوطه ثبت نیست و این یعنی اینکه این افراد در حال آموزش نیستند باید جهت شناسایی و جذب  و آموزش این افراد تلاش شود.
 
در پایان از خانم پورمحمدی مسئول کتابخانه امام علی ترکان  وهرابرجان بخاطر همکاری گسترده در زمینه مراسمات  سواد آموزی تقدیر به عمل آمد.