نمایشگر دسته ای مطالب

پیام تبریک ریاست اداره آموزش و پرورش مروست به مناسبت آغاز سال تحصلی جدید98-99


محمد رضا محمدی رییس  اداره آموزش و پرورش منطقه مروست در پیامی آغاز سال تحصیلی 98-99 و بازگشایی مدارس را به فرهنگیان و دانش آموزان تبریک گفت.

در متن این پیام آمده است:

سوگند به قلم و آنچه می‌نویسد

سپاس و ستایش مخصوص پروردگار یکتاست که اسباب تعالی انسان‌ها را در اندیشه ورزی و تفکر قرار داد.

در آستانه پاییز برگ ریز و در طلیعه مهر شور انگیز، یاد و خاطره حماسه سازان و شهیدان دفاع مقدس به ویژه معلمان و دانش آموزان شهید را گرامی می‌داریم و بر روح تابناک امام شهیدان، بنیانگذار جمهوری اسلامی که رسالت حضور انبیا (ع) را بر امر آموزش و پرورش انسان‌ها برشمرد و معلم و مدرسه را مبدأ سعادت و شقاوت دانست، درود می‌فرستم.

رهبر فرزانه انقلاب، آموزش و پرورش را کانون اساسی برای خلق دنیای آینده مطرح فرمود و آینده کشور را مرهون تلاش امروز این نهاد دانست.

تحول بنیادین در آموزش و پرورش را از یک «ضرورت» به مرحله اجرای راهکار‌ها و حرکت بر اساس نقشه راه سند تحول بنیادین برساند تا بتواند در پرتو اسناد بالا دستی و با اهتمام جدی به ساحت‌های تربیت، توسعه عدالت آموزشی، انسجام اجتماعی، گسترش مشارکت، توجه به منزلت و جایگاه معلم، تعمیق هویت ایرانی و اسلامی، بسط فرهنگ گفتگو و پرورش نسلی توانمند، صلح جو و متخلق به فرهنگ ایرانی و اسلامی بپردازد.

بدون تردید معلمان و آموزگاران دلسوز، این طلایه داران دانایی، اصلی‌ترین محور تحقق عینی سیاست‌ها و برنامه‌های تحولی آموزش و پرورش در مدرسه می‌باشند

اینجانب در سالی که مزین به شعار «رونق تولید» است، طلوع مهر و آغاز سال تحصیلی 98-99 را بر پویندگان طریق علم و معرفت، معلمان فرهیخته و دانش آموزان عزیز، که با آغاز مهر ماه، فصل رویش مهربانی و خرد ورزی، با گام‌های کوچک و بزرگ، اما اندیشه‌های پاک و سترگ، مدرسه را مزین می‌نمایند، صمیمانه تبریک و تهنیت می‌گویم.

امید است در سال تحصیلی جدید، ظل عنایات الهی و توجهات حضرت، ولی امر (عج) و با ابتنا بر کاربست «تدبیر» در کلیه امور، در بهار تعلیم و تربیت شاهد پیشرفت همه جانبه کشور و بسط «امید» در پیکر جامعه همیشه سرافراز ایران اسلامی باشیم.