نمایشگر دسته ای مطالب

زنگ هفته بهداشت و روان در دبیرستان دخترانه سمانه(دوره اول) نواخته شد

۱۸ تا ۲۴ مهرماه هرسال به عنوان هفته بهداشت و روان در نظر گرفته می‌شود .امسال نیز شعار "ارزش زندگی ‌کردن رابه دانش آموزان بیاموزیم" برای این منظور در نظر گرفته شد

 
 
به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش مروست:
صبح امروز باحضور  "محمدی"ریاست اداره ،"فلاحتی"رییس کمیته امداد امام خمینی،"قانع" رییس شورای شهر ،"طباطبایی" پیشکسوت فرهنگی،"فلاحتی" معاونت پرورشی،"نجفی" بازرسی اداره،"رحیمی"رییس نیروی انتظامی ،"افخمی" فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی و "نورانی" از بهداشت و درمان ،  زنگ  هفته بهداشت و روان در دبیرستان دخترانه سمانه (دوره اول)نواخته شد.
محمدی ریاست اداره در ابتدای مراسم ضمن عرض سلام وگرامیداشت هفته بهداشت روان اظهار داشت: همان‌گونه که بهداشت جسمانی افراد در حیطه علوم پزشکی از اهمیت شایانی برخوردار است سلامت و بهداشت روانی فرد در جامعه نیز بسیار مهم است.
طباطبایی پیشکسوت فرهنگی نیز بیان کرد: هدف اصلی در تأمین بهداشت روانی، پیشگیری است وهمچنین انجام کلیه اقداماتی که از شیوع و بروز بیماری‌های روانی جلوگیری نموده و سلامت کلیه افراد را تأمین کند. که این مهم از طریق ایجاد فضای نشاط‌انگیز و محیط فردی و اجتماعی آرام و مناسب حاصل می‌گردد.
بهداشت روان یا سلامت روان به معنی سلامت هیجانی و روانشناختی نیز هست.
فلاحتی معاونت پرورشی در ادامه افزود: مشاورین از عوامل مؤثر بر تأمین بهداشت روانی دانش آموزان در مدارس می باشند.استفاده ازخدمات راهنمایی ومشاوره درآموزش وپرورش در نهایت به تأمین بهداشت روانی دانش آموزان منجر می شود وبهداشت روانی برای بهتر زیستن وسلامت فکر وبهبود روابط اجتماعی ضرورت دارد.
در پایان نیز مسئولان از نمایشگاه آموزشگاه  دیدن کردند.
(روابط عمومی اداره آموزش و پرورش مروست)