نمایشگر دسته ای مطالب

جشنواره فرهنگی،هنری،ورزشی عشایری مروست


به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش مروست :جشنواره فرهنگی ،هنری،ورزشی عشایری دانش آموزی با حضور"دکتر دانافر"مدیر کل آموزش و پرورش استان "سرکار خانم بهادر زاده"معاونت آموزش ابتدایی"فاضلی"فرماندارخاتم "فلاحتی"بخشدار مروست "زارع"رییس اداره امور عشایری استان،رؤسای ادارات آموزش و پرورش استان و جمعی دیگر از مسئولین در محل منطقه گردشگری کر در روستای کرخنگان برگزار شد.

"دانافر"مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت:عشایر رنگین کمانی از آداب و رسوم وسنت ها هستند که میراث فرهنگی را حفظ میکنند و این بسیار ارزشمند است

"فاضلی" فرماندار خاتم :عشایر نمونه عینی اقتصاد مقاومتی هستند و در زمینه های کشاورزی،دامپروری،صنایع دستی و عرصه های دیگر حضوری چشمگیر و قابل توجهی داشته و دارند.

"محمدی"ریاست اداره:هدف برگزاری این جشنواره آشنایی با آداب و رسوم زندگی عشایری و احیای آیین ها و سنت های فراموش شده وهمچنینن نمایش توانمندیهای دانش آموزان عشایری و دستاوردهای آنها در این جشنواره ذکر شد.

در این جشنواره  نیز، 15 مدرسه عشایری منطقه مروست فعالیت ها ودستاورد های مدارس عشایری را در قالب غرفه ها و چادر های برپا شده به معرض دیدم عموم گذاشتند.